Tajemství krásy: dokonalá péče o pleť, aby vaše pleť zazářila

0
Rate this post

Péče o pleť je důležitá pro prevenci příznaků stárnutí, ale také pro hýčkání naší pokožky tak, aby mohla uvolnit veškerý stres nahromaděný během dne.

K této fázi je však třeba přistupovat s velkou pozorností, protože pleť není všechna stejná a každý typ vyžaduje specifické ošetření.

Význam péče o pleť obličeje

Péče o pleť je nezbytná, jak již bylo zmíněno výše, pro zpomalení stárnutí kožních buněk, například v důsledku oxidace buněk, urychlené pobytem na slunci v letních měsících.
eADV

Ošetření pokožky obličeje jí dává příležitost zůstat déle mladá, jasnější a ještě více tónovaná, aby se podpořily struktury, které mají tendenci se v průběhu let poddávat, což způsobuje vzhled nedokonalostí, jako jsou notoricky známé vrásky. Péče o pleť samozřejmě umožňuje kromě suchosti pokožky zasahovat i do některých projevů, jako jsou skvrny na obličeji, což může ohrozit její zdraví.

Jak již bylo zmíněno, výběr produktů péče o pleť je třeba věnovat velkou pozornost, zvláště pokud trpíte problémy, jako je suchá pleť nebo mastná pleť, o kombinaci ani nemluvě. Pokud jsou volby špatné, hrozí zhoršení situace a právě z tohoto důvodu by každá žena měla jít cestou vhodnou pro její typ pleti.

Jak správně provádět péči o pleť

Péče o pleť hodná toho jména vždy začíná výběrem produktů. Poslední jmenovaný musí být nejen účinný, ale i bezpečný a zde je vhodné upřednostňovat přípravky, které neobsahují parfemaci ani parabeny. Abyste se vyhnuli těmto rizikům, doporučuje se nakupovat kosmetiku pro osobní hygienu v lékárnách, která je k dispozici také online na specializovaných portálech, protože špatný produkt nedělá nic jiného, ​​než že zvyšuje problémy a způsobuje škody.

Co se týče péče o pleť, prvním krokem je použití odličovače k ​​odstranění zbytků z povrchu, které po make-upu zůstaly, a poté pokračovat fází čištění. I v tomto případě je lepší volit jemné a bezpečné čisticí prostředky, aby nedošlo k přílišnému namáhání pokožky, které by mohlo způsobit podráždění.

Už víme, že je to velmi důležité. Pokud si ho musíte koupit, ujistěte se, že obsahuje alfa hydroxy kyseliny, jako je kyselina glykolová. Pokud chcete vyzkoušet zcela přírodní exfoliant, zkuste ten s medem a ovsem.

Zde je příprava:

  • 50 gramů ovesných vloček
  • 3 lžíce medu

Nakrouhané ovesné vločky nasypte do robota a sekejte, dokud nezískáte spíše jemnou mouku. Přidejte med k mletým vločkám a dobře promíchejte, dokud nezískáte homogenní směs. V případě potřeby smíchejte obě ingredience a přidejte trochu medu. Pro dobrý výsledek peelingu použijte spíše tekutý med. Poté použijte peeling získaný jemným vmasírováním na obličej a opláchněte. Pokud ji potřebujete a máte pocit, že je příliš „lepkavá“, přidejte do směsi trochu teplé vody. Pokud ji připravíte v malých dávkách (dobré na obličej i tělo), můžete ji uchovat v lednici několik dní.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno